Лісові культури чорного горіха

Чорний горіх типово лісове дерево. В насадженні він утворює прямі стовбури високо очищені від сучків. У сприятливих грунтово-кліматичних умовах при правильному змішуванні з іншими видами росте дуже швидко. Культури чорного горіха можна створювати чистими і змішаними. Призначення чистих культур — вирощування цінної деревини і отримання плодів (маточні культури). Відстань між деревами горіха повинна бути в чистих культурах не менше 12 м, в умовах Північного Кавказу і південніше збільшуватись до 15—16 м. При таких відстанях кращі сорти чорного горіха в США в 10-річному віці приносять 5 кг сухих ендокарпіїв, в 20-річному 14 кг. Міжряддя в чистих культурах використовують під просапні культури або ягідники.

Детальніше...
 

Розмноження чорного горіха

Чорний горіх розмножується переважно насіннєвим шляхом, а також вегетативно — черенками пагонів, щепленням, порістом від пенька. Черенки чорного горіха укорінюються в умовах холодних розсадників слабо, не більше 30 % (Соколов С. Я., 1951). За допомогою різних стимуляторів (гетероауксин, альфанафтилоцтова кислота та ін.) і вирощування черенків у парниках з «туманом», укорінення їх підвищується. Добрі результати отримані при обробці черенків етефоном, замочені на шість годин у його розчині (500 г/млн.) укорінювались на 60—70 %.

Плоди чорного горіха достигають у вересні і опадають після листопаду. Соковита оболонка перикарпію сама не розтріскується і горіхи потрібно очистити від нього. У 1 кг в середньому міститься 80 штук ендокарпіїв.

Детальніше...
 

Чорний горіх

Чорний горіх (Juglans nigra L.) — велике дерево, яке досягає 30—40 і навіть 50 м висоти і до 2 м в діаметрі. Батьківщина — східна частина Північної Америки. Кора стовбура у дворічному віці розтріскується і темніє, а у дорослих екземплярів укривається глибокими тріщинами і мас темно-бурий колір. Деревина шоколадно-коричнюватого кольору, питома маса 0,60, дуже тверда, міцна, легко обробляється і добре полірується. Вона належить до найбільш цінних серед деревини типу червоного дерева. Іде на виготовлення коштовних сортів меблів, оздоблення приміщень, токарних та інших виробів. Довговічність дерева 400 років.

Крона чорного горіха могутньо розвинена. У екземплярів, які стоять окремо, вона широкоокругла, у насадженні — видовжена. Пагони коричнювато-бурого забарвлення, зсередини з багатокамерними, тонкостінними, коричнюватими перегородками. Бруньки білувато-опушені в верхній половині пагонів часто по дві одна над одною, в нижній — поодинокі. Листові сліди різко виділяються, трикутні.

Детальніше...
 

Серцеподібний горіх

Серцеподібний горіх (Juglans cordiformis Max.) Природно росте з горіхом Зібольда в лісах Японії на островах Хондо і Ніппон. Досягає 15—18 м висоти. Кора стовбура світло-сіра, пагони коричнюваті, опушені, клейкі. Бруньки на верхівках пагонів довжиною до 2 см.

Листя дуже велике, 50—100 см завдовжки, з 11—15 листочками. Останні несиметричні, видовжено-овальні, на верхівці загострені. Вони майже Сидять на коротких черешках, зверху голі, знизу вздовж жилок опушені. Досягають б— 18 см довжини і 3—5 см ширини.

Сережки з тичинковими квітками до 20 см завдовжки і 1 см завтовшки. У квітці 20—25 тичинок. Маточкові квітки по 8—12 шт. в китицях, приймочки довгі, рожевувато-червоні.

Детальніше...
 

Горіх Зібольда

Горіх Зібольда (Juglans Sieboldiana Max.; J ailantifolia Carr.) розповсюджений у нашій країні на Курильських островах — о. Кунашир, на півдні о. Сахалін і в гірських лісах Японії, де росте в змішаних хвойних і листяних насадженнях з маньчжурським ясеном, багрянником, криптомерією, туйовиком, монгольським дубом, пальмовидним кленом, магнолією та ін.

Дерево до 20—22,5 м заввишки і 1 м в діаметрі. Довговічність 200—300 років.

Кора стовбура зеленувато-сірого кольору, гілки світло-сірі, тогорічні пагони сірі з жовтавим відтінком, голі. Листові сліди на верхньому краї з жмутиком маленьких волосків. Бруньки на кінцях пагонів видовжені, сплющені, довжиною до 1,2 см, бокові часто по дві одна над одною, округлі, до 0,3 см в діаметрі, і обидві коротковолосисті, світло-коричнюваті.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Наступна > Кінець >>

Сторінка 6 з 9

Використання матеріалів сайту можливе виключно з некоммерційною метою. Обов'язковою умовою є розміщення не прихованого від індексування та легко доступного для ока, посилання на наш сайт:

{матеріал передруковано з інтернет-ресурса avgust.in.ua}.