Каштан їстівний

Каштан їстівний, або посівний (Castanea sativa Mill.) належить до сімейства букових (Fagaceae) природно росте в Середземноморських країнах, в причорноморській частині Малої Азії і в нашій країні — в республіках Закавказзя і на Північному Кавказі. Досягає 35—40 м висоти і до 2 м і більше у діаметрі. Довговічність до 500 років, в Італії є дерева тисячолітнього віку. В насадженні утворює прямостовбурні дерева з високопіднятою кроною. Ті, які стоять окремо, розвивають величезну широку і низькоопушену крону з товстим коротким стовбуром. Кора стовбура темно-бура, поздовжньо-тріщинувата. Пагони зелено-коричнюваті, лише ранньою весною опушені, потім голі, круглі або слаборебристі з жовтуватими сочевичками, серцевина чотирикутна або зірчаста. Бруньки яйцеподібні, зеленуваті слабоопушені, довжиною до 5 мм.

Листя видовжено-еліптичне до широколанцетного, завдовжки 8—22 см, завширшки 5—8 см, зверху темно-зелене, блискуче, знизу світло-зелене, вторинних жилок 12—20 пар, які закінчуються загостреними зубцями (рис. 20). Листя багате на вітамін К.

Тичинкові квітки містяться в прямих сережках довжй» ною до 10—35 (звичайно 20) см. У квітці 8—12 тичинок з білуватими нитками і жовтими пильниками, духмяні.

Детальніше...
 

Карія повстяна, або пухнастий гікорі

Гікорі пухнастий (Carya tomentosa Lam.) Nutt.) росте в південно-східній частині Північної Америки в мішаних хвойних і листяних лісах. Досягає 30 м висоти і до 1 м у діаметрі. Кора стовбура темно-сіра, міцна, з неглибокими тріщинами. Бруньки до 2—3 см довжиною, темно-коричневі, опушені, зовнішні луски восени опадають. Пагони опушені, до осені опушення щезає.

Листя довжиною 20—30 см з повстяно-опушеним рахісом, листочків 5—7(9), вони видовжено-яйцеподібні, по краях зубчасті до 8—18 см довжиною і 3—6 см ширини, зверху темно-зелені, голі, знизу жовтувато-коричнюваті, залозисто-опушені, при розтиранні з приємним запахом.

Детальніше...
 

Карія бахромчата

Бахромчата карія, або великий кошлатий гікорі (Carya Laciniosa Sarg.; C. sulcata Pursh.), росте у східній частині США в мішаних хвойно-листяних лісах. У сприятливих для росту умовах досягає 40 м висоти і 100 см у діаметрі. Характерною ознакою є побудова кори стовбура,1 Вона світло-сіра, розтріскується вертикальними тріщинами, утворюючи стрічки, які відшаровуються, часом до 50 см довжини і 10 см ширини. Бруньки на кінцях пагонів великі, до 2,5 см завдовжки, коричнюваті, видовжено-яйцеподібні, опушені. Пагони товсті, до 0,7 см завтовшки, навесні жовтогарячі і також опушені, на кінець літа коричнюваті, голі з червонуватими сочевичками.

Листя велике, 25—50 см завдовжки з 7 або 9 видовже-но-еліптичних або ланцетних листочків, 10—20 завдовжки і 6—10 см завширшки, рахіс листа взимку залишається, що створює бахромчатий вид.

Детальніше...
 

Карія серцеподібна (гікорі гіркий)

Карія серцеподібна (Carya cordiformis K. Koch. C. amara Nutt.) природно широко розповсюджена у східній частині Північної Америки .Росте прямостовбурним з широкою кроною деревом до 30 м висотою і 90 см у діаметрі Кора стовбура коричнювата, відшаровується тонкими невеликими пластинками. Бруньки стиснуті з боків, причому верхня з них часто на ніжці. Пагони тонкі, спочатку опушені потім голі, блискучі, коричнюваті.

Листя до 15—25 см завдовжки з 5—9 листочків, овально-ланцетне до ланцетного, 8—15 см завдовжки, голе, лише знизу вздовж нервів опушене, по краях увігнуто-зубчасте, восени золотисто-жовте.

Детальніше...
 

Горіх Пекан

Пекан (Carya olivaeformis Nutt.) належить до цінних горіхоплідних деревних порід. Його плоди — високопоживні й смачні горіхи, в них міститься до 80 % жирів, білків і вуглеводів, їх вживають у їжу сирими, а також використовують для приготування різних страв і кондитерських виробів. Цінність має і деревина пекана, яку використовують на фанеру, у будівництві та в сільськогосподарському машинобудуванні. Цінний пекан для лісового господарства, агролісомеліорації і для зеленого будівництва міст і селищ.

Батьківщина пекана — Північна Америка, де він росте в лісах східної частини території США і в Мексіці. Поширений по долинах рік Міссісіпі, Колорадо та їх притоках на родючих алювіальних, вологих, але добре дренованих грунтах. У субтропіках Північної Америки дерева пекана досягають 60 м висоти і до 2 м у діаметрі стовбура, у помірному кліматі — відповідно 30—40 м і до 60—80 см.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Наступна > Кінець >>

Сторінка 4 з 9

Використання матеріалів сайту можливе виключно з некоммерційною метою. Обов'язковою умовою є розміщення не прихованого від індексування та легко доступного для ока, посилання на наш сайт:

{матеріал передруковано з інтернет-ресурса avgust.in.ua}.