Захист грецького горіха від шкідників та хвороб

Насадження грецького горіха, створені на правильно відібраних ділянках високоякісним садівним матеріалом, діє своєчасно й якісно проводять агротехнічній лісогосподарські заходи, майже не уражуються хворобами і не пошкоджуються ентомошкідниками. І навпаки, відсталі в рості, ослаблені дерева в першу чергу терплять відрізних хвороб і шкідників. За даними Аг. Г. Тремля (1969), у межах СРСР налічується понад 100 видів шкідників грецького горіха. Майже половину з них відмічено в Середній Азії.

Найбільшої шкоди листкам завдають горіхова тля, горіхова міль, пістрянка, плодова міль, непарний шовкопряд і листяні кліщі. Для боротьби з ними насадження грецького горіха обприскують анабазин сульфатом, емульсіями метилетилтіофосу і карбофосу, а також арсенатом кальцію, розчином зеленого мила та іншими сучасними засобами хімічного захисту. Серед шкідників стовбура грецького горіха виділяють горіхову златку та міського усача, личинки яких пошкоджують деревину, прокладаючи в ній ходи. Заходи боротьби з ними—санітарний догляд за насадженнями, вирубування пошкоджених дерев і вивезення їх за межі насаджень, обприскування стовбурів хлорофосом або фосфамідом тощо. Плоди грецького горіха пошкоджує горіхова плодожерка, для боротьби з якою накладають на стовбури ловильні кільця або обприскують хлорофосом і фосфамідом. У насадження грецького горіха необхідно приваблювати комахоїдних птиць, що знищують гусениць і лялечок у коконах.

Серед хвороб грецького горіха слід відмітити марсонію, що уражує у вологі роки листки й плоди. Проти цієї хвороби треба обприскувати дерева бордоською рідиною, збирати й знищувати обпалі листки і своєчасно розпушувати грунт.

Попелюха уражує листки сіянців і Саджанців. Для боротьби з цією хворобою рослини обприскують суспензією колоїдної сірки.

Гриб, меланконій уражує гілки й стовбури, меланона і діатріле призводить до всихання гілок. Рак стовбурів викликає гриб лофіостома, Засоби .боротьби з грибними і раковими хворобами — санітарний догляд за насадженням. Гнилі деревини викликають різні види грибів. До методів боротьби з ними належать збирання губок і трутовиків, вирубування уражених дерев і догляд за ґрунтом.

 

Використання матеріалів сайту можливе виключно з некоммерційною метою. Обов'язковою умовою є розміщення не прихованого від індексування та легко доступного для ока, посилання на наш сайт:

{матеріал передруковано з інтернет-ресурса avgust.in.ua}.