Лісове розведення сірого горіха

В лісовому господарстві культури сірого горіха досить рідкі і зустрічаються на Україні переважно в північних областях Чернігівської (Іванницьке і Новоселнцьке лісництва), Сумської (Нескучанське) і Вінницької (Гніванське лісництво). В умовах лісових культур, як правило, страждає від пізніх весняних заморозків, в результаті чого верхівкова брунька відмирає, дерево розгалужується, кущиться, утворюючи багатостовбурні екземпляри. У зв'язку з цим сірий горіх в лісових культурах слід вирощувати на підвищених ділянках з родючим ґрунтом, уникаючи низин, замкнутих лісом галявин, закритих лісосік. Змішування сірого горіха, також як і інших видів горіха можна допускати тільки з чагарниками і тінестійкими деревами другого і третіощ ярусів, до яких належать:

клени (гостролистий, польовий, явір і далекосхідний — гіннала), липи, граб, груша, яблуня лісова, береза, з чагарників — кизил, кизильники, свидина, бузина, жимолость, калина, ліщина, клен татарський. Породи — супутники горіха, не повинні переростати його) за висотою. При перших ознаках заглушення горіха необхідно проводити рубки догляду дерев і посадку на пень чагарників. Відстані між деревами горіха в рядах і міжряддями повиті бути не менше 10 м. Раціонально використовувати міжряддя під просапані культури або під ягідники.

Сірий горіх можна вирощувати на європейській території всюди, виключаючи райони крайньої півночі, де він буде страждати від низьких зимових температур і посушливих умов південних степів.

 

Використання матеріалів сайту можливе виключно з некоммерційною метою. Обов'язковою умовою є розміщення не прихованого від індексування та легко доступного для ока, посилання на наш сайт:

{матеріал передруковано з інтернет-ресурса avgust.in.ua}.