Карія повстяна, або пухнастий гікорі

Гікорі пухнастий (Carya tomentosa Lam.) Nutt.) росте в південно-східній частині Північної Америки в мішаних хвойних і листяних лісах. Досягає 30 м висоти і до 1 м у діаметрі. Кора стовбура темно-сіра, міцна, з неглибокими тріщинами. Бруньки до 2—3 см довжиною, темно-коричневі, опушені, зовнішні луски восени опадають. Пагони опушені, до осені опушення щезає.

Листя довжиною 20—30 см з повстяно-опушеним рахісом, листочків 5—7(9), вони видовжено-яйцеподібні, по краях зубчасті до 8—18 см довжиною і 3—6 см ширини, зверху темно-зелені, голі, знизу жовтувато-коричнюваті, залозисто-опушені, при розтиранні з приємним запахом.

Плоди кулясті або грушоподібні, 3,5—5 см у діаметрі, перикарпій товстий, розтріскується чотирма стулками до середини або до основи. Ендокарпій округлий, овальний або грушоподібний, коричневий, ребристий, шкаралупа міцна, ядро солодке, маслянисте.

Деревина високих технічних якостей, гнучка, пругка, використовується в будівництві і для різних виробів.

Досить морозостійкий, росте в культурі на Україні, зустрічається в Києві, Львові, Ужгороді і Чернівцях. На Чорноморському узбережжі Кавказу поширена в садах і парках, відома від назвою білої карії (Carya alba (L) K. Koch) у Батумському ботанічному саду в 50-річному віці досягає 22 м висоти і 37 см у діаметрі.

Розмножується сівбою насіння місцевого походження, взятих від стійких здорових дерев.

 

Використання матеріалів сайту можливе виключно з некоммерційною метою. Обов'язковою умовою є розміщення не прихованого від індексування та легко доступного для ока, посилання на наш сайт:

{матеріал передруковано з інтернет-ресурса avgust.in.ua}.